Previous
Previous Product Image

PIRRO I EPIRIT

7.00
Next

Oferta e Nentorit

Çmimi origjinal qe: €49.00.Çmimi i tanishëm është: €33.00.
Next Product Image

SKËNDERBEU DHE BALLABANI

7.00

SKËNDERBEU DHE BALLABANI

Kategori:

Përshkrim

Skënderbeu 

Në një betejë epike ndërmjet Skënderbeut dhe ushtrisë së mbretit Mehmet të Turqisë, Skënderbeu triumfoi duke mundur luftëtarin turk më të fuqishëm, Ballabanin. Kjo fitore tregoi fuqinë dhe guximin e Skënderbeut për të mbrojtur Arbërinë. Pas kësaj beteje, mbreti turk Mehmet u tërhoq dhe u betua të kthehej për hakmarrje, por Skënderbeu i dëgjoj fjalët e tij pa u trembur.

Shopping cart

0
image/svg+xml

No products in the cart.

Continue Shopping