Previous
Previous Product Image

ZANAT E MALIT DHE FUQIA E MUJIT

7.00
Next

SKËNDERBEU DHE BALLABANI

7.00
Next Product Image

PIRRO I EPIRIT

7.00

PIRRO I EPIRIT

Kategori:

Përshkrim

Pirro i Epirit

Historia rrëfen jetën e Pirros, një udhëheqës dhe mbret i Epirit, që shquhej për trimëri dhe urtësi. Ai mbrojti mbretërinë e tij në betejat kundër pushtuesve dhe do të kujtohet si Burri i Madh nga ushtarët e tij dhe nga e gjithë mbretëria. Përpjekjet e tij të mëdha për t’i përballuar romakët dhe zhdukjen e tyre nga brigjet e Epirit përforcojnë imazhin e tij si një hero i shquar.

Shopping cart

0
image/svg+xml

No products in the cart.

Continue Shopping