Previous
Previous Product Image

E BIJA E HËNËS DHE E DIELLIT

7.00
Next

GJERGJ ELEZ ALIA

7.00
Next Product Image

DY BATOT DHE ZANA E LIRISË

7.00

BATO DHE ZANA E LIRISË

Kategori:

Përshkrim

Dy Batot ishin dy vëllezër ilirë të famshëm që udhëhoqën rezistencën kundër pushtuesve romakë në Iliri. Ata u dërguan të luftonin në Koloseum, por pasi fituan kundër dy luanëve të mëdhenj, u liruan dhe u kthyen në Iliri për të sjellë lirinë dhe dritën në vendin e tyre. Ky është një rrëfim mbi trimërinë dhe guximin e tyre në mbrojtje të Ilirisë.

Shopping cart

0
image/svg+xml

No products in the cart.

Continue Shopping